Een boek van de hand van de bekende publicist Rik Valkenburg. Hij neemt de lezer met zijn vlotte pen mee door allerlei steden en dorpen van onze zuiderburen. Het gaat allemaal vliegensvlug, bijna met koortsachtige haast, de haast van het Evangelie dat voortgang moet vinden in deze wereld, haastig, want de Heere komt spoedig weer.
Maar toch geeft Valkenburg je telkens ook wat rust. Hij nodigt je uit om plaats te nemen naast hem, wanneer hij zijn verschillende vraaggesprekken houdt. We plukken maar wat:
„Kom er in, mensen. Nogal warmpjes vandaag, hè…Laten we maar naar de woonkamer gaan”. — Prof. dr. Sylvester Lamberigts leidt ons naar de ruime woonkamer van zijn huis in Hasselt. De straat is feestelijk versierd, ter ere van Maria, de moeder des Heeren. Juist deze week zijn er de Virga-Jesse-feesten. We worden vriendelijk ontvangen door de r.-k. hoogleraar.
En dan zit je geboeid te luisteren. Valkenburg gaat er diep op in. En toch voel je telkens de mens in hem. Hij weet dat hij deze rooms-katholieken, die hem zo vriendelijk ontvangen, pijn moet doen, en hij lijdt daar mee onder; geen hautain, op anderen neerziend medelijden; nee, het mede-lijden van een christen, die zichzelf gered weet door de pijn van Christus, en die daarom zo graag anderen verlossen wil van de kluisters, die hen gevangen houden, kluisters van zware filosofie, van heel veel vooroordelen, van menselijke tradities.
Misschien maakt juist dat dit boek zo boeiend, dat je daarin op reis meegenomen wordt door een mens, niet zo maar door een vakliterator; een mens die tegelijk oprecht gelovig is en die daarom zo intens mee kan leven met de broeders en zusters in België in hun strijd, nederlaag en overwinning.
Soms houd je met Valkenburg de adem in en denk je: Zal het Woord het winnen? Zal het Licht de duisternis in die worstelende ziel verdrijven? En andere keren kun je zo dankbaar zijn en mét de engelen in de hemel juichen om die ene zondaar, die tot bekering kwam.
Uitg. 303 pag pb in goede staat!
© 2025 www.refoboek.com - Powered by Shoppagina.nl