Geen producten (0)
 

Veldkamp, ds. H. - In de schemering van Christus’ wederkomst

€ 4,90 (inclusief btw 9%)
✓ Op voorraad
Specificaties
Productcode 2BKTBs-24165
EAN code 9789061352921
Omschrijving

In de schemering van Christus’ wederkomst

Vanuit een twintigtal pericopen uit de eerste brief aan de Thessalonicenzen behandelt de gereformeerde predikant (H. Veldkamp) de christelijke toekomstverwachting.

Veldkamp bespreekt hier een aantal perikopen uit 1 Thessalonicensen, die betrekking hebben op de toekomstverwachting van de christen en het geloof in de (al of niet zeer spoedig naderende) wederkomst. Veldkamp meent, dat de gemeente van Thessalonica te lijden had aan een krampachtige, gespannen toekomstverwachting.

Maar de mensen van onze tijd zijn meer geneigd tot ontspanning dan tot inspanning. Zij lopen gevaar, te stranden op de klip van de ongeestelijkheid in plaats van die der overgeestelijkheid. Paulus wijst ons in deze brief echter de goede plaats: de ,,dag des Heeren” moet in het midden staan van het geloofsleven; de christen moet niet naar de ene of andere kant doorslaan.

In de 21 hoofdstukjes over deze brief— die hier niet op de gebruikelijke wijze gecommentarieerd wordt — gaat Veldkamp o.m. in op een vijftal apologieën (verdedigingen van Paulus’ optreden door de apostel): hoe hij dag en nacht werkte. Verder over heiliging en uitbuiterij, toekomstverwachting en politiek, sociale actie en mystiek, roeping en kleding, de ongeregelden en de schijn des kwaads. Hij besluit met een hoofdstukje over 1 Thessal. 5 vers 25: „Broeders, bidt voor ons”.

Uitg. Wever, 159 pag. gebonden, in goede staat!